У заяві йдеться, що кандидатуру Уелбі схвалила королева Великобританії Єлизавета II. 56-річний Уелбі стане 105-м за рахунком архієпископом Кентерберійським. Він змінить на цій посаді Роуена Вільямса, який ще навесні оголосив про намір скласти сан. Призначення Уелбі раніше передбачили британські ЗМІ.

Єпископ Даремський заявив, що дуже здивований призначенням. Він також зазначив, що новий пост – велика відповідальність, повідомляє BBC News. Уелбі буде інтронізований 21 березня 2013 в Кентерберійському соборі в графстві Кент.

Уелбі отримав освіту в Ітоні та Кембриджі. Протягом 11 років він займався бізнесом, але у результаті вирішив присвятити себе служінню Богові і став вивчати теологію в Даремському університеті.

Новий духовний лідер англікан був висвячений у сан в 1992 році. Уелбі служив, зокрема, в соборі Ковентрі (графство Західний Мідлендс) і Ліверпульському соборі (Ланкашир). Пост єпископа Даремського він отримав тільки в 2011 році. Уелбі одружений, у нього і його дружини Керолін п’ятеро дітей.

Архієпископ Кентерберійський вважається духовним лідером англікан всього світу (їх налічується приблизно 77 мільйонів). Крім того, він є примасом державної Церкви Англії, яку очолює королева Єлизавета II. Двох кандидатів на пост архієпископа Кентерберійського визначає спеціальний комітет, який потім представляє їх прем'єр-міністру. Той, в свою чергу, радить королеві Великобританії, кого з кандидатів вибрати.

Новому архієпископа Кентерберійського належить вирішити безліч суперечок всередині англіканської церкви: зокрема, спори про рукоположення в священики гомосексуалістів і жінок, а також про допустимість одностатевих шлюбів. На прес-конференції після призначення він вже заявив, що підтримає висвячування жінок, повідомляє Agence France-Presse.

Джерело: Лента.ру