Йдеться про катастрофу польського урядового літака, яким польська делегація, на чолі з тодішнім президентом Польщі Лєхом Качинським, прямувала на катинські урочистості. Літак розбився поблизу військового летовища в Смоленську, загинули всі 96 людей.

Оприлюднення знімків викликало в Польщі сильний відгомін і реакцію державних служб. Агентство внутрішньої безпеки посприяло у блокуванні опублікованих знімків у Росії та в Україні. Через юридичні обмеження не вдалося заблокувати знімки, які розміщено за посередництвом німецьких та американських доменів.

Встановлено, що жахливі фотографії розміщено в Інтернеті 28-го вересня. Контррозвідка Польщі повідомила про це Військову окружну прокуратуру. 1-го жовтня польська сторона скерувала голові Російської служби безпеки лист з проханням прояснити ситуацію.

Генеральний прокурор Польщі Анджей Серемет вимагатиме пояснень від голови Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна, чи ці знімки походять з російської частини слідства. Якщо так, то яких заходів вживе тамтешня прокуратура.

Тип фотографій і те, що на них видно, вказує на факт, що їхніми авторами є особи, присутні під час рятівної акції, у момент розтину тіл і при поміщенні останків загиблих у труни.

У свою чергу Слідчий комітет Російської Федерації (СК РФ) з'ясовує, хто опублікував в Інтернеті ці фотографії. Як повідомив агентству ІТАР-ТАРС офіційний представник СК Володимир Маркін, в матеріалах російської кримінальної справи, порушеної за фактом катастрофи, цих знімків немає.

За словами представника СК, «вжито заходів для вилучення зі ЗМІ цих фотоматеріалів, встановлюються особи, які зробили і представили вищеназвані фотографії для публікації, встановлюються також мотиви цих дій».

Джерела: Польське радіо, Лента