Повідомлення про вірус Ніпа (Nipah) викликали паніку в лабораторіях із біозахисту, оскільки вчені намагаються терміново розробити вакцину.

Роботи проводяться на тлі занепокоєння появою патогенного мікроорганізму, який може поширюватися біотерористами.

Поки що немає ліків та вакцин для боротьби з агонізуючими наслідками вірусу Ніпа. Однак біотехнологічна компанія Moderna в даний час використовує технологію мРНК для створення вакцини проти вірусу Ніпа. Експерти назвали методику мРНК передовою "наукою 21 століття", пише Express.co.

Ця неперевірена технологія, названа месенджер-РНК, передає генетичні вказівки в клітини людини, що є базовим процесом сучасних вакцин проти коронавірусу Moderna та Pfizer.

У середині січня Moderna отримала дозвіл на розробку вакцини проти вірусу Nipah, який поширювався в Індії, Бангладеш, Малайзії та Сінгапурі.

Модерна описала вірус як "зоонозний вірус, що передається людям від тварин, зараженої їжі або через пряму передачу від людини до людини і викликає низку захворювань, включаючи смертельний енцефаліт".

У заяві, зробленій у січні, генеральний директор Moderna Стефан Бансель зазначив: "Унікально складний 2020 рік для всього суспільства виявився надзвичайним періодом пошуку концепції для Moderna.

"Незважаючи на те, що ми показали, що наша вакцина на основі мРНК може запобігти COVID-19, це спонукало нас продовжувати більш амбіційні програми розвитку в рамках наших методів профілактичних вакцин".

У лабораторії Модерни зараз проходять фазу першого клінічного випробування програма вакцинації Ніпа.

Смертоносний вірус Ніпа був внесений до категорії «С» можливих агентів, що загрожує  біотероризмом.

Категорія С у списку агентів США з боротьби з біотероризмом містить смертельні патогени, що можуть спричинити масову паніку та хвороби в майбутньому через їх "потенціал високого рівня захворюваності, смертності та значного впливу на здоров'я".

Збудники, такі як вірус Ніпа, включені до особливого списку через їх "простоту виробництва та розповсюдження".

Вірус Ніпа – смертельний вірус, який може поширюватися між тваринами та людьми.

Читайте більше актуальних новин на Вголосі: