Екс-заступнику директора міжнародного фонду«Відродження», юристу-міжнароднику Тарасу Качці запропонували стати торговим представником України.

Про це повідомляє виконавчий директор фонду«Відродження» Олександр Сушко у Facebook.

«Маємо оголосити, що .... Тарас Качка отримав запрошення піти в уряд — заступником міністра економіки та торговельним представником. Має відповідати за міжнародні торговельні переговори, фактично — за зовнішньоторговельну політику держави. Це — його тема, в якій він став одним з кращих професіоналів у країні задовго до приєднання до команди фонду», — написав Сушко.

Окрім того, вчора в Єдиному державному реєстрі декларацій з’явилася декларація Качки за 2018 рік. Він подав її, оскільки претендує на посаду заступника міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства — торгового представника.

Качка є радником в Міністерстві закордонних справ. У 2014−2015 роках був віце-президентом та в.о. президента Американської торговельної палати в Україні.

До серпня 2018 року посаду торгового представника України обіймала Наталія Микольська. Вона звільнилася у зв’язку з початком навчання у Стенфордському університеті.

Як писав "Вголос", баланс зовнішньої торгівлі товарами та послугами України за січень зведений із дефіцитом на рівні 247 млн дол., що у 2,3 разу нижче за дефіцит минулого року.