Народний Рух України пропонує створити єдиний виборчий блок на підтримку Віктора Ющенка. Рухівці готові взяти в ньому участь і закликають до цього НСНУ, "Батьківщину", ПРП та УНП. Інакше НРУ готовий боротися за місце під парламентським сонцем самотужки – аж до створення окремої фракції. "Майбутній єдиний виборчий блок має будуватися на ідеалах тих політичних сил, які були засновниками блоку "Наша Україна" ще 2002 року", – йдеться в заяві голови НРУ Бориса Тарасюка, яку поширила прес-служба партії. Тарасюк висловив переконання, що основним принципом побудови блоку має бути рівноправна участь усіх партій в їхньому політичному об'єднанні.

На думку політиків із НРУ, саме такий блок стане запорукою реалізації програми Ющенка і зможе захистити здобутки Майдану. Ця заява не є першим закликом до НСНУ з пропозицією блокування. Адже ще раніше партія "Батьківщина", НРУ, УНП та ПРП ухвалили звернення до партії "Народний союз "Наша Україна", в якому наголошували на необхідності створення єдиного виборчого блоку. Це все відбувалося на тлі заяв Віктора Ющенка про те, що на вибори-2006 у блок увійдуть лише НСНУ, БЮТ та Народна партія Литвина.

Теперішня заява НРУ свідчить про те, що партії намагаються запастися варіантами на випадок невдалих переговорів із партнерами та довести свою вагомість у політиці інформаційними проривами. Адже поки що для них не йдеться про ідеологічну структурованість суспільства, а про елементарне виживання в політикумі. Хоча навряд чи "нові" нашоукраїнці, такі як Петро Порошенко чи Микола Мартиненко, настільки віддадуться спогадами про старі добрі роки спільного перебування в опозиції, що розщедряться на місце для нових партнерів.
Депутат.org.ua