Подаємо заяву повнотекстово:

«Сьогодні під час пленарного засідання Львівської обласної ради, яке відбулось після більш ніж півторамісячної перерви у роботі сесії, з незрозумілих нам причин були вчинена спроба «затерти» питання звітів голови облдержадміністрації та виконання Угоди між Кабміном та облрадою.

Пленарне засідання розпочалося зі спроб внести «пакетні» зміни до затвердженого порядку денного сесії обласної ради.

Звіти Голови Львівської ОДА у запропонованих «пакетних» змінах до порядку денного було заплановано відкласти на дуже далекий термін, 30, 31, та 40 за нумерацією питаннями. Спосіб внесення змін «пакетом» не відповідає Регламенту Львівської обласної ради.

Фракція Народного Руху України свою позицію чітко окреслила ще 1 квітня 2013 року зміст якої наступний: звіти голови ЛОДА потрібно заслухати першочергово. На початку нинішнього пленарного засідання рухівці одностайно відхилили запропоновані «пакетні зміни» до порядку денного та внесли власні пропозиції. Таким чином, питання «Про виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України і Львівською обласною радою щодо соціально-економічного розвитку Львівської області у 2012 році», «Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області за 2012 рік» та «Про виконання обласного бюджету Львівської області за 2012 рік» фракція Народного Руху України пропонувала слухати першими після депутатських запитів. Результати голосування засвідчили про відсутність політичної волі у присутніх на сесії депутатів слухати ці питання в сесійному режимі (результати голосувань додаються).

Коли вище перелічені питання внесення звітів голови ОДА у порядок денний сесії були провалені, фракція Народного Руху України відкрито засвідчила про змову та певний сценарій застосований у сесійній залі 2 квітня 2013 року який очевидно підлаштований під намісника Президента В.Шемчука. Схожий сценарій свого часу був застосований владою у Самборі, коли під час слухання питання звіту голови Самбірської РДА з 57 представників опозиційних сил представлених у Самбірській райраді, аж 17 підтримали проект рішення про незадовільну оцінку роботи райдержадміністрації.

Добре розуміючи наслідки слухання звітів голови ОДА саме 2 квітня 2013 року, фракція Народного Руху України запропонувала зробити перерву у пленарному засіданні облради. За час цієї перерви опозиційні політичні сили до діючого режиму та його представників на місцях мали б обговорити це питання, визначити, хто і з яких причин був відсутній чи не голосував за внесення звітів голови Львівської ОДА до порядку денного та дати відповідні пояснення громаді Львівщини. Після таких внутрішньофракційних та внутрішньопартійних дій опозиційних сил слід повторно зібратись на пленарне засідання і керуючись вимогами Регламенту Львівської обласної ради внести ці питання до порядку денного сесії у редакції, яка потребує саме звітів голови ЛОДА, з тим, щоб дати їм належну оцінку.

Фракція Народного Руху України закликає представників інших політичних сил припинити представлення ситуації як зрив пленарного засідання сесії Львівської обласної ради.

Нагадаємо, сьогодні голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської облради Ярослав Качмарик заявив, що сесію Львівської облради зірвали «рухівці» та «регіонали»