Народний Союз „Українці” звинувачує провладну партію „Народний Союз Наша Україна” у перешкоджанні реєстрації Народного Союзу „Українці” як політичної партії.
Про це член президії Політради НС „Українці” Антін Радомський повідомив сьогодні під час прес-конференції.
„Ми визнаємо, що перевірка підписів, яку здійснював Мін’юст, проводилась тенденційно і носить характер замовності”, ― сказав Антін Радомський.
На питання, хто є замовникоком невизнання підписів, зібраних на користь НС „Українці”, дійсними, Антін Радомський відповів, що „це вигідно тільки одній партії, членом якої є Роман Зварич”. „Методи, якими формується ця партія, є до болю знайомі”, - зазначив він.
Антін Радомський повідомив про те, що на перевірку 5 тис. поданих підписів за НС „Наша Україна” Мін’юсту знадобилось 11 днів (з 11.03.05 до 22.03.05), а 1783 підписів, поданих за НС „Українці” Мін’юст перевіряв 42 дні (з 16.02.05 до 29.03.05).
„Першу відповідь (про відмову у реєстрації – КМ) від Мін’юсту ми отримали через 42 дні, хоча мали б її отримати не пізніше, як через 30 днів”, ― сказав Антін Радомський.
Член Політради НС „Українці” Роман Миська повідомив про те, що „підписи, які після перевірки Мін’юстом на 100% не підтвердились”, були черговий раз перевірені членами Політради НС „Українці”. В результаті цієї перевірки, більшість підписів підтвердилась.
Антін Радомський зазначив, що волонтери, які збирали підписи, могли помилитись, але помилки службовців Мін’юсту трактуються, як підлог службових документів або зловживання службовим становищем.
На думку Антіна Радомського, „Пора!” та НС „Українці” „пали жертвою використання Майдану”.
За словами Антіна Радомського, поділ партій на бажані та небажані для Мін’юсту унеможливив участь „Пори!” та НС „Українці” у парламентських виборах 2006 року. „Але на цьому не припиняється наша діяльність”, ― зазначив Антін радомський.
Він наголосив на тому, що НС „Українці” буде зареєстрований, оскільки тепер не представляє небезпеки для провладної партії. „Оскаржувати рішення Мін’юсту у суді ми не будемо”, ― додав він.