Про це повідомив голова НСЖУ Олег Наливайко, коментуючи ухвалення Верховною Радою в першому читанні законопроекту «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію особи», який передбачає повернення кримінальної відповідальності для журналістів.

Наливайко наголосив, що прийняття цього закону буде грубим порушенням Європейської конвенції про права людини і грубим порушенням свободи слова.

«Якщо цей закон, не дай Бог, у другому читанні буде прийнятий, то буде створена атмосфера страху і залякування у журналістському середовищі», – наголосив голова НСЖУ і додав, що підсилюватися цей ефект буде з огляду на серйозну недовіру суспільства до судових інстанцій.

Як відзначив О.Наливайко, ухвалення законопроекту у першому читанні було неочікуваним. Він висловив сподівання, що депутатам вистачить здорового глузду, аби не приймати цей закон в цілому.

«Зараз ми готуємо заяву, ми будемо закликати журналістську спільноту, громадські об’єднання виступити єдиним фронтом, щоб не дати можливості проголосувати цей закон», – повідомив О.Наливайко і наголосив, що прийняття закону стане дуже серйозним ударом, в першу чергу, по свободі слова.

Джерело: УНІАН