Про це сьогодні під час відеомосту між Львовом і Вінницею «Хто стане власниками комунальних ЗМІ після їхнього роздержавлення і як це позначиться на журналістських стандартах?» заявив заступник голови Львівської обласної організації НСЖУ Андрій Болкун, інформує кореспондент «Вголосу».

За його словами, на сьогодні районна преса залишається найкращим комунікатором між громадою, читачами і виборцями.

«Знищуючи району пресу, ми знищуємо канал комунікації між громадою, читачами й виборцями. Окрім того, треба усвідомлювати той факт, що в країні триває війна, а люди, які живуть у глибинці, здебільшого отримують інформацію саме з районної преси. Отже, постає цілком логічне запитання: як громада знатиме про події, якщо місцеві ЗМІ буде роздержавлено?» – підкреслив Андрій Болкун.

Підтримав позицію НСЖУ і директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Львівської ОДА Дмитро Посипанко.

Зокрема, він зазначив, що проводити інформаційні експерименти, коли на Донбасі триває справжня війна, недоречно.

«Сьогодні Україна перебуває у стані війни, через це займатись експериментами в інформаційній сфері недоречно. Бо якщо, наприклад, у Львові немає проблем з інформацією, то в районах реформування друкованих ЗМІ може призвести до інформаційного вакууму. Тому я прихильник відкласти рішення про реформування до завершення АТО», – наголосив чиновник.

Своєю чергою, заступник голови ради редакторів комунальних ЗМІ Вінниччини Василь Бабій заявив, що газети, які нині належать місцевій владі, мусять якнайскоріше перетворитися на періодичні видання територіальних громад.

«Газети влади – на газети територіальної громади. Мусимо прагнути до цього. Іншого виходу для «районок» немає», – сказав Василь Бабій і додав, що газета, яка виходить накладом 3 тисячі примірників, вижити без бюджетних дотацій не зможе.

Свій погляд на процес реформування висловив і голова Асоціації районної преси Львівщини Микола Іванців. Він зауважив, що в реаліях сьогодення потрібно формулювати питання інакше.

«Я говорив би сьогодні не про процес реформування, а про те, як зробити редакцію економічно незалежною. Як їй вийти на рівень самодостатності й самоокупності. Бо бути залежною наполовину від дотацій – це шлях у нікуди. Тим паче, коли місцеві бюджети не в змозі фінансувати районну пресу повною мірою», – зазначив Микола Іванців.

Як писав «Вголос», редактори найбільших районних газет Львівщини виступили категорично проти законопроекту «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», метою якого, на їхню думку, є знищення районних газет.