Про це він сказав в ефірі програми «Шустер Live» на Першому національному.

«Для багатьох українців газотранспортна система - це символ суверенітету і незалежності. Це такий фалічний символ незалежності. При цьому лежачий, ... прошу відзначити Це уявлення застаріло», – сказав Нємцов.

За його словами, символом незалежності може бути власний видобуток.

«Мені видається, що через кілька років по українській трубі взагалі нічого прокачуватися не буде. І це буде просто купа металобрухту. Я б не хотів, щоб символом суверенітету була купа металобрухту », – додав політик.

У приклад він навів президента Білорусі Олександра Лукашенка, який продав «трубу» Росії і отримує газ по 160 доларів США.

Україна сьогодні платить близько 400 доларів США. У минулому році Україна закупила 25 млрд. кубометрів газу, а це майже на 27% менше, ніж вона повинна була закупити спочатку. Тепер за контрактом «бери або плати» Україна має заплатити штраф Росії - близько 7 млрд доларів.

Нємцов вважає, що російський газовий гігант «Газпром» втрачає ринки збуту через «божевільної цінової політики».

«По суті діють так звані контракти «бери або плати». І при цьому ціна на газ для Європи більше 400 доларів, і для України іноді вище, іноді нижче, але теж близько 400-т. Що відбувається при цьому в Європі? В Європу активно продає газ Катар (це зріджений газ), і активно продає Норвегія. У підсумку частка Росії в Європі впала з 50% до 25%, може трохи більше. І ця частка буде падати », - сказав Нємцов.

Джерело: «Новий Регіон»