Про це в інтерв’ю «Вголосу» заявив глава Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович:

«Прикро, що нинішні польські можновладці використовують стосунки з Україною винятково для здобування політичних дивідендів. Таким шляхом, борючись за голоси на майбутніх виборах, вони руйнують приязні польсько-українські стосунки. Так само прикро, що у Польщі біля влади бракує свідомих експертів, які могли б пояснити, що нинішня Україна дуже відрізняється від тієї, що була кілька років тому. МЗС України мусить заявити про неприпустимість таких дій із польського боку, адже вони можуть мати дуже важкі наслідки. Теперішня Україна – не та держава, яка торгуватиме своєю історією задля матеріальної вигоди. Ми вже торгували історією зі східними сусідами і надто добре розуміємо, чим це може закінчитись».

Нагадаємо, під час офіційного візиту до Львова глава польського дипвідомства заявив представникам польських медіа, що Польща очікує від України реальних кроків щодо українсько-польського примирення у питаннях спільного історичного минулого і що українські пам’ятники, які збудовані в Польщі незаконно, без згоди польської влади, повинні бути визначені як нелегальні, а їхній демонтаж залежить від місцевого самоврядування.

«Ми є народом, який велику увагу приділяє тим, хто загинув, помер, і, очевидно, шануємо всі місця пам’яті. Ми є державою, яка хоче, щоб ці місця пошанування загиблих були впорядковані, згідно з польським законом. Ми не можемо шанувати ті пам’ятники, які нелегально встановлені. Маємо Інститут народної пам’яті (польський – ред.), який хоче співпрацювати з українським Інститутом і не має на це відповіді. Президент Анджей Дуда торік запропонував співпрацю президентові Петрові Порошенку, щоб налагодити співпрацю на кшталт Інституту Яд Вашем (меморіальної установи в Ізраїлі – ред.), щоб шукати людей, героїв, які допомагали один одному в важкі часи, рятували. На сьогодні ці пропозиції – без відповіді», – заявив польський міністр.

Також очільник МЗС РП спричинив гучний скандал, відмовившись відвідати музей «Тюрма на Лонцького» через позицію його директора.