«Сьогодні відбудеться засідання Верховного суд Російської Федерації. Буде розглядатися справа по заяві Мінюсту РФ щодо юридичної ліквідації ОУР. Суддя Верховного суду РФ – Романенков. Буде з’ясовано, залишиться ОУР чи ні», – сказав Тарас Дудко. 

За його словами, питання щодо юридичної ліквідації ОУР підняло Міністерство юстиції Росії два роки тому. Справа пройшла усі судові інстанції. Зараз її розглядає Верховний суд. 

Тарас Дудко повідомив, що до Верховного суду спрямував лист статс-секретар – заступник міністра закордонних справ Російської Федерації Григорій Карасін. В листі він просить суд бути об’єктивним. Зокрема, Карасін зазначає, що за інформацією посольства України в Росії, ОУР ліквідувала порушення, які раніше виявив російський Мінюст. 

В листі також йдеться про те, що ОУР готова вжити додаткових заходів, щоб остаточно врегулювати проблеми в подальшому функціонуванні організації у відповідності до законодавства Росії. 

Карасін в листі додає, що питання ліквідації ОУР постане знову під час найближчих українсько-російських переговорів, в тому числі на вищому рівні. 

В жовтні 2011 року стало відомо, що Замоскворецький суд Москви підтримав Міністерство юстиції Російської Федерації у справі ліквідації ОУР. 

Раніше в Росії за рішенням суду перестала функціонувати ще одна організація українців – Федеральна національно-культурна автономія «Українці Росії». 

Джерело: Фокус.ua