У неділю, 10 лютого, у столиці Іспанії Мадриді відбувся черговий етап міжнародної акції «Об'єднані прапором».

Про це повідомляє прес-служба Всеіспанської ГО Українська патріотична асоціація «Воля».

До підготовки та проведення акції «Об'єднані прапором» цього разу долучилися і працівники Посольства України в Королівстві Іспанія. На площі Лесі Українки його співробітники вивісили тематичний банер із написом «Крим — це Україна».

Захід розпочав голова Української патріотичної асоціації «Воля» Іван Вовк. Він акцентував на спільному історичному минулому українців і кримських татар, зокрема, їхньої участі у Визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького. Також Іван Вовк у своєму виступі на мітингу засудив прояви каталонського сепаратизму і заявив, що українці, які проживають в Іспанії, мають однозначно підтримати національно-територіальну єдність не лише України, а також і цієї держави, яка надала їм право на проживання та працю.

Звернувши увагу учасників мітингу на прапор ВМС України, який тримав студент Мадридського НКЦВО МАУП і активіст гуртка національно-патріотичного та фізичного виховання "Соколята" ім. Мирослава Мисли, Іван Вовк повідомив, що за ініціативою очільниці Всесвітнього руху патріотів України Ірени фон Бурґ, разом із кримсько-татарським прапором поміж українцями діаспори мандрує і цей військовий стяг. Він символізує  підтримку та вимогу звільнення з кремлівських казематів 24 українських військових моряків, незаконно затриманих ФСБ Московії у Керченській протоці 25 листопада минулого року.

У межах акції також звучали патріотичні вірші у виконанні поетеси Лесі Утриско, а також кримського татарина Руслана Сейдаметова й українки з Португалії Оксани Максимишин-Корабель, які декламували учні школи «Наше майбутнє». Також Галина Козловська, близька родичка наймолодшого зі захоплених у полон військових моряків Андрія Ейдера, розповіла про важке поранення і поневіряння у тюремному шпиталі в Московії цього мужнього українського воїна та його побратимів.

https://www.youtube.com/watch?v=tnpQHy7470A&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1PHKJKVBBzBxopwWBNP07BCclEl1ZwEushPFMdCpCW9ZKcwNFjefpTTtI

Наприкінці акції «Об'єднані прапором» Іван Вовк нагадав присутнім, що 31 березня відбудуться вибори Президента України і закликав до активної участі в них та відповідальності у виборі кандидата, який стане гарантом Конституції України на найближчі п'ять років. Після чого запропонував всім охочим залишити свої підписи на великому кримсько-татарському прапорі, який далі помандрує країнами Європи, а відтак до Києва, де 26 червня відбудеться масова акція за участю представників владних структур України й активістів української та кримсько-татарської діаспори.