Таку думку у коментарі «Вголосу» висловив заступник голови ГО «Громада та ініціатива» Віталій Горбатенко, говорячи про те, що на Львівщині селищні ради розкритикували пропозиції ОДА щодо об’єднання. 

Віталій Горбатенко зазначив, що для обговорення перспективних планів керівництво районних та обласної державних адміністрацій викликає до себе представників сільських рад, які бояться відверто критикувати процес децентралізації, навіть якщо мають суттєві зауваження.

Він додав, що у Львівській обласній державній адміністрації відбуваються обговорення проектів перспективних планів різних районів. Сьогодні зокрема було обговорення плану об’єднання Бродівського району.

«Цей процес виглядає, як примусова колективізація, а не децентралізація. Голови сільських рад сказали, що їх поставили на коліна і сказали: «Варіантів немає, об’єднуйтеся». Спостерігаючи на сьогоднішнім обговоренням, зробив висновок, що обласна адміністрація, дозволяючи громадам начебто самим вирішувати, як об’єднуватись,  просто кидає їм кістку розбрату. Доки територіальні громади сперечаються між собою, бо далеко не всі хочуть об’єднуватись, у адміністрації спускають їм рознарядку, вигідну Кабміну», – сказав активіст.

«Вчора лише під вечір депутатів районних та обласної рад попередили про цей захід. Матеріалів, які можна проаналізувати не надали, тож ні депутати, ні громади не можуть зрозуміти, скільки коштів потрібно для об’єднання, на яких умовах воно відбуватиметься. Ми не знаємо, де проводили громадські слухання з питання об’єднання», – додав він.

Крім того, Віталій Горбатенко зазначив, що перед об’єднанням доцільно здійснити капітальний ремонт об’єктів соціально-культурної сфери, адже після об’єднання громади повинні будуть самі фінансувати такі роботи, а з теперішнім законодавством такі витрати вони не осилять, тож можуть залишитись без шкіл та фельдшерсько-акушерських пунктів.

Як писав «Вголос», перед об’єднанням територіальних громад у межах запланованої реформи місцевого самоврядування пропонують провести місцеві референдуми.