Другий день перебуває на Львівщині з неофіційним дружнім візитом наш колишній земляк, відомий політичний діяч, громадянин і націоналіст Роман Козак. Пан Роман також широко відомий як виконавець шлягеру «Ваша дружина – американка», який у 2004 році став безумовним лідером українського телеетеру.

Радикальність гасел, а також інтриги недоброзичливців і брудна гра з боку основних політичних противників завадила обійняти панові Козаку крісло президента України. За нього проголосувало тільки 7 867 виборців (0,02% ). Але, я думаю, ніхто не буде піддавати сумніву тезу, що ті, хто проголосував за пана Романа – це вибрані люди!

Сьогодні у пана Романа все гаразд і в особистому, і в політичному плані.

22 січня Київський міський апеляційний суд прийняв рішення про його поновлення на посаді заступника голови екологічної і лісової державної інспекції, звідки пана Романа було звільнено урядом Єханурова. На думку пана Романа його звільнення було зумовлене політичними мотивами.

«Я переконаний, що вони (Кінах і Єхануров – Вголос) відпрацьовували кошти Березовського», - поділився своїми роздумами лідер ОУНвУ.

«Близько двох років, під час яких тривали судові засідання, я вимушений був звертатися і до Верховного Суду і писати скарги до Брюсселю, до Страсбурзького суду і таким чином прийняли до відома всі матеріали, які засвідчують, що Романа Козака безпідставно, протизаконно звільнили з роботи».

Пан Роман з теплотою відгукується про Юлію Володимирівну: «Тимошенко відхиляла будь-які пропозиції про звільнення Романа Козака з посади. На превеликий жаль Кінах разом з Єхануровим ініціювали моє звільнення».

Роман Козак не припиняє активної політичної діяльності.

«На протязі цих двох років закономірно, що я дарма не тратив часу. Маючи значні організаційні і адміністративні здібності, мені вдалося побувати у всіх куточках України, особливо Сходу і Півдня, побувати у кожному районі і сформувати добре структури українських правих. Тому я певен в успіху правих політичних сил в Україні.

Я говорю в загальному про блок правих сил, про об’єднання правих сил, а в дійсності, що стосується «Української правиці», то ще у 2003 - на початку 2004 року всеукраїнським лідерам, включаючи львівського лідера Степана Петрика, вдалося зареєструвати офіційно у міністерстві юстиції громадське консолідаційне об’єднання «Українська правиця». Це об’єднання активно діє в Україні і є одним із ініціаторів блоку правих сил.

Як зазначив пан Роман, сьогодні «Українська правиця» вже нараховує 100 тисяч осіб по всій Україні і провадить переговори про обєднання з «політичними силами, які сповідують правоцентристьку ідеологію, у тому числі такими, як партія «Народна влада», «Миру і єдності», ОУН, Народна екологічна партія».

За словами Романа Козака спонсором його політичної сили є «мале і середнє підприємництво України, досить поважні підприємницькі кола. Вони не шкодуватимуть коштів на нашу працю».

Щось нам підказує, що за певних умов остання фраза пана Козака може виявитися дуже близькою до істини. Адже під час президентських виборів 2004 року лідер партії Організація українських націоналістів в Україні витратив на рекламу 394 тисячі доларів США і за затратами на виборчу кампанію поступався лише Віктору Януковичу та Віктору Ющенку.