“Я із задоволенням відзначаю, що Володимир Путін бере участь у вирішенні кризи в Сирії. Я вітаю той факт, що він говорить: “Я візьму на себе відповідальність за те, щоб підштовхнути режим (президента Сирії Башара) Асада до досягнення домовленості по хімічній зброї. Часи “холодної війни” минули. США і Росія більше не є суперниками”, – сказав Обама в інтерв’ю телеканалу ABC, цитує ИТАР-ТАСС.

“Думаю, що, незважаючи на те, що у нас з Путіним різні позиції з багатьох питань, він може грати важливу роль у врегулюванні сирійської кризи”, – додав глава Білого дому.

Обама зазначив, що Росія і США по-різному ставляться до влади Сирії.

“У Путіна відмінний від нашого підхід до режиму Асада. Але я йому сказав, що обидві країни зацікавлені в тому, щоб запобігти хаосу і тероризму. Ситуація в Сирії зараз неприйнятна. До тих пір, поки Асад буде залишатися при владі, в країні буде продовжуватися конфлікт”, – сказав президент США.

При цьому він підкреслив, що укладена 14 вересня в Женеві російсько-американське рамкова угода відкриває можливість для знищення сирійської хімзброї підлягає перевірці належним чином.

Разом з тим, Обама відкинув твердження про те, що відповідальність за застосування хімічної зброї у передмісті Дамаска 21 серпня несуть сирійські заколотники. “Ніхто в світі не сприймає всерйоз твердження про те, що зброю використовували повстанці”, – заявив він.

Обама також відкинув закиди в нерішучості, які висувають прихильники військового втручання США в конфлікт у Сирії. За словами Обами, його підхід може виглядати “не дуже плавним, дисциплінованим і лінійним”, проте він працює.

“Я меншою мірою стурбований політикою стилю. Я набагато більше стурбований тим, щоб проводити правильну політику”, – заявив Обама. За його словами, у результаті політичних рішень останніх тижнів США виявилися “в кращій позиції”.

“Моєю метою в ході всього процесу було не допустити повторення того, що сталося 21 серпня. Є ймовірність домогтися, щоб цього більше не сталося”, – резюмував Обама.

Нагадаємо, після триденних переговорів у Женеві 14 вересня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров і держсекретар США Джон Керрі оголосили, що досягли угоди щодо сирійського питання, яка, як очікується, дозволить президенту Сирії Башару Асаду уникнути військового удару з боку Сполучених Штатів.

Домовленості передбачають передачу хімічної зброї Дамаска під міжнародний контроль і її знищення до середини 2014 року. Повний список наявних у них запасів хімічної зброї сирійська влада зобов’язана надати протягом тижня. Крім того, обладнання і потужності з виробництва хімічної зброї повинні бути знищені вже до листопада цього року.

В підтримку угоди висловилися Великобританія, Німеччина, Франція, Євросоюз, НАТО, генсек ООН Пан Гі Мун.

Офіційний Дамаск вітає укладені домовленості, висловивши надію, що вони допомогли запобігти війні. Як заявив міністр у справах національного примирення Сирії Алі Хейдар, “це перемога для Сирії, здобута завдяки нашим російським друзям”.

Втім, як Москва, так і Вашингтон попередили сирійський уряд, що в разі невиконання ним взятих на себе зобов’язань відповідь з боку міжнародного співтовариства буде жорсткою.

Джерело: ZN.UA