Темою сьогоднішнього круглого столу було питання «Як об’єднати зусилля влади та громадськості з метою сприяння розвитку громадянського суспільства в області». Цей круглий стіл відбувався в рамках проведення публічних консультацій з громадськістю щодо обговорення проекту Регіональної програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Львівській області на 2013-2014 роки.

Організатором нинішнього заходу було головне управління з питань внутрішньої політики, преси та інформації Львівської обласної державної адміністрації.

Дмитро Посипанко нагадав усім учасникам круглого столу, що 24 березня цього року президент України видав указ № 212 «Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації». Відповідно на виконання указу президента за дорученням голови Львівської ОДА від 8 травня поточного року на Львівщині почали розробляти проект Регіональної програми сприяння розвитку громадянського суспільства.

За словами Дмитра Посипанка, зараз проект документу є в стадії обговорення, яка триватиме до 22 листопада, тобто ще два дні.

Під час круглого столу працівник «Центру громадської адвокатури» Іванна Жученко наголосила на тому, що в обговоренні проекту програми власне громадські організації не взяли такої активної участі, як того б хотілося, попри те, що програма в першу чергу стосується інститутів громадянського суспільства. За її словами, до робочої групи з розробки документу надійшли пропозиції лише від чотирьох громадських організацій. Тому Іванна Жученко наголосила на тому, що потрібно провести промо-кампанію проекту програми серед громадських організацій, а також закликала останніх активніше долучатися до обговорення документу.

Начальник відділу зв’язків з громадськістю Львівської ОДА Марія Вагіла повідомила, що проект регіональної програми передбачає такі завдання:
1. Забезпечення участі громадянського суспільства та його інститутів у процесах формування і реалізації державної, регіональної політики
2. Налагодження ефективної взаємодії інститутів громадянського суспільства з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування
3. Сприяння становленню та розвитку мережі інститутів громадянського суспільства у багатоманітності їх форм
4. Забезпечення умов для активізації участі громадян у процесі підготовки та прийняття управлінських рішень, здійснення ефективного громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, зокрема щодо підвищення прозорості діяльності вказаних органів
5. Створення системи ресурсного забезпечення сталої діяльності інститутів громадянського суспільства.

З проектом Регіональної програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Львівській області на 2013-2014 роки можна ознайомитися ТУТ.