Як відомо, багато українців покидають рідні домівки та відправляються на заробітки за кордон. Тому шахраї придумують багато різних схем, щоб заживитися на довірливих українцях.

Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Поліція Львівської області повідомила, що близько півтора десятка українців, які хотіли виїхати на заробітки до Польщі, позбулися грошей. Шахраї обіцяють їм роботу у Франції, а самі збирають гроші і тікають.

"Один із них попросив усіх здати по 140 євро нібито на вирішення різних питань, зокрема і з перетином кордону. Потім сказав, що потрібно відійти на декілька хвилин, і більше не повернувся", - повідомили у поліції.

У поліції зазначили, що це перший такий випадок у їхній області.

У поліції Тернопільської області заявили, що шахраї спеціально використовують такі схеми, сподіваючись на неуважність українців.

Глава Всеукраїнської асоціації з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник заявив, що найбільше попадають на такі шахрайські схеми ті українці, які хочуть влаштуватися на роботу у Європі через нелегальні компанії.

Воскобойник закликає українців не платити за працевлаштування.

Крім того, він заявив, що найближчим часом у парламенті розглядатимуть законопроєкт, який заборонить брати гроші за працевлаштування за кордоном.

Нагадуємо, Мінцифри запустило навчальний курс протидії кібершахрайству.