Новою ланкою такого падіння став неофіційний хіт Євра, про який радісно прозвітував пролетаріям сайт ukraine2012.gov.ua.

Як повідомляє цей сайт, переможцем конкурсу "Єврохіт – пісня для країни, гордість для історії!" став 27-річний Дмитро Голуб з Житомира з піснею "Вболівай". Товариш Голуб, за повідомленням ukraine2012.gov.ua, одноосібно написав слова та музику до так званого хіта.

А отже, може повноправно претендувати на грошову премію від Фонду Бориса Колеснікова у вигляді 25 тис. у.о. за слова та 25 тис. у.о. за музику.

Також, як повідомляє ukraine2012.gov.ua, Фондом буде надано 100 тис. у.о. для створення якісного відеокліпу на пісню, яка переможе у конкурсі. І таким чином, загальний бюджет благодійної акції складає 150 тис. у.о. або 1 млн. 200 тис. грн.

Результат такої благодійності можна послухати ТУТ, а послухавши – можна констатувати, що 150 тис. у.о. надсилаються мешканцю міста Житомира за інтернаціональну пісеньку, що збере до гурту усіх голодранців світу.

Пісня "Вболівай" – приклад самоварної шароварщини, де з усього, що так рідне вкраїнській душі, є лише горілка та сало. Вона чітко орієнтована на середньостатистичне бидло своєю словесною кон'юнктурою.

За саундом, "Вболівай" – це безбарвне реггі, що може непомітно розчинитись у деяких треках Mad Heads XL, Юркеша та Тартака.

І звичайно, що однією з перших асоціацій (і джерел натхнення для Голуба) може бути трек Чайфу "Аргентина – Ямайка 5:0". Якщо ж присутні асоціації, взагалі, доводити до логічного кінця, то трава, як миттєвий союз з реггі, це – завжди досягнення нового досвіду.

Але реггі житомирського Голуба у своїй безхребетності технічно експлуатує чужий досвід. Політкоректне розчинення до безмовної маси, що вже суперечить фанатському духу індивідуалізму.

Механізм "Вболівай" віддалено нагадує творчість Вєрки Сердючки і у цій віддаленості немає яскравості та стьобу Данилка.

Голуб пливе за наявною трендовістю, так схожою на діяльність двох одеських шльоциків, які загорнули плагіатний трек Гайтани на Євробачення у модний бидлостеп, як елемент деградації дабстепу.

"Вболівай" – це, звичайно, що лубок. Гламурність, що намагається бути альтернативою. Його часткова сленговість близька до деяких проектів на українському телебаченні (нпрклд. Від пацанки до панянки), де не вирізають матюки, а лише запікують їх, тим самим демонструючи ілюзорну близькість до реальності, до життя.

Євро-2012 й так є великою ілюзією. А які ілюзії, такі й неофіційні хіти.

фото: narkotiki.name