- На території Львівщини 386 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, які не мають власного житла,- каже Олег Паска.- Держава опікується цими дітьми лише до досягнення повноліття, максимум до 23 років. Саме стільки часу діти можуть проживати у соціальних гуртожитках. А далі – що? На вулицю?! Саме тому, що ці люди є найменшзахищені, ми й виступили з пропозицію про надання цій категорії населення житла за кошт обласного бюджету через відповідну програму фінансування. Повірте, це не такі вже великі кошти для області. За моїми підрахунками щороку треба придбати близько п’ятнадцяти-двадцяти помешкань, щоб хоч якось полегшити життя цим малюкам. Вважаю, що таке рішення буде правильним, - підсумував депутат Паска.

- Я чомусь не сумніваюся, що після внесення службою у справах дітей програми забезпечення житлом сиріт та дітей позбавлених батьківської опіки, що не мають власних помешкань та не матимуть осель після досягнення повноліття, таке фінансування буде виділено. Гріх вірити, що комусь із депутатів підніметься рука натиснути кнопку «проти», - наголосив один із авторів депутатського запиту Володимир Кожан. - Принаймні, я буду переконувати колег у необхідності затвердження такої програми, адже, постійно буваючи у сиротинцях та школах-інтернатах з меценатськими місіями, я не на словах знаю, як живеться цим дітям. І без державної допомоги вирішити проблему забезпечення сиріт житлом неможливо. Вибачте, якщо держава має кошти для пільг високопосадовцям, то вона зобов'язана опікуватися найменшзахищеними, - сказав депутат обласної ради Володимир Кожан.
     За словами начальника служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимира Лиса, значна частина дітей-сиріт та позбавлених батьківської опіки, які нині не мають власних помешкань, були забезпечені житлом, але чому вони нині опинилися без житла це слід з’ясувати. « Якщо така соціальна програма, - каже пан Лис, - про яку нині говорили депутати обласної ради буде прийнята, то кошти на забезпечення власним житлом сиріт та позбавлених батьківської опіки дітей, що не мають власних осель, розподілятимуть органи місцевого самоврядування, територіальна громада, відповідно до чинного законодавства.

Депутати проблему підняли. Із затвердженням відповідних документів на сесії обласної ради, кошти для найменш захищених дітей, схоже, таки виділять. Залишається питання до правоохороних органів. Саме вони повинні дізнатися скількох сиріт та позбавлених батьківського піклування дітей незаконно відібрали власні помешкання!