ЛЬВІВ, 19 ВЕРЕСНЯ, PRESSTIME.COM.UA. — Вміст рухомих фосфатів в Ожидові потрібно збільшувати.

Про це сьогодні під час засідання львівського прес-клубу реформ повідомив завідувач львівського центру «Облдержродючості» Анатолій Демчишин.

«Я взагалі не згідний з такими висловами, як «отруєння ґрунтів фосфором» або «потрібно зменшувати вміст фосфору у ґрунтах поблизу Ожинова», бо фосфором не можливо отруїти ґрунти, а вміст рухомих фосфатів в жодному разі не потрібно зменшувати, навпаки - їх потрібно збільшувати», — наголосив він.

При цьому він додав: «Фосфор, який впав на ґрунти поблизу с. Ожидів не можна розглядати як добриво, бо доза дуже мала. Ми пропонуємо внести дозу фосфору у вигляді суперфосфату від 60 до 150 разів більше від тої, яка впала».

За словами начальника Державної інспекції захисту рослин Львівської області Ярослава Лободзеця отруєння ґрунту фосфором немає, а проблема в тому, що цей фосфор у важкорозчинних формах, тому не доступний для рослин: « Наша лабораторія в цьому році буде наробляти новий препарат – фосформобілізуючий. Це рухомі бактерії, які діють на важкорозчинні форми фосфору, переводячи їх у легкодоступні для рослин форми. Це буде як момент живлення».

Лободзець також додав, що фосформобілізуючий препарат сприяє збільшенню урожайності землі від 3-ох до 15 центнерів з гектара: «За три доби лабораторія може наробити 80-100л препарату, а в місяць 500л. Вартість 1л. – 120 грн. Вартість внесення на 1 га складає 12 грн.».