Учасники протестних акцій в Гонконзі зробили обличчям свого протесту відомий мем про жабеня Пепе. Після президентських виборів 2016 року в США «жабеня Пепе» асоціюється на Заході з “альтернативно правими” силами.

Як повідомляє тематичний ресурс Know Your Meme, під час зіткнень на минулих вихідних одна з учасниць протесту отримала травму правого ока.

ЗМІ повідомляють, що інші активісти почали закривати собі праве око пов’язками на знак солідарності.

Минулого тижня на популярному західному ресурсі Reddit з’явилася фотографія учасниці акцій протесту, яка тримає в руках плакат з жабеням Пепе, в якого розбите праве око. На плакаті написано: «Поліція вистрілила мені в око».

Зображення жабеняти у жовтій касці почали використовувати й інші протестувальники. Це дало змогу деяким говорити, що Пепе став «символом опору» для активістів.

Зазначається, що під час американських виборів 2016 року жабеня Пепе стало широко асоціюватися з правими силами. Після того як зображення персонажа почали використовувати прихильники Трампа, у його суперниці Гілларі Клінтон мем назвали «символом, пов’язаним з перевагою білих».

Як писав “Вголос”, аеропорт Гонконгу має судовий ордер на розгін демонстрантів з території аеропорту.