Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді відхилити проект закону про внесення змін до Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу", внесений народними депутатами України Степаном Гавришем та Борисом Райковим.

Депутатів, які входять до Комітету, обурило положення про "строкову військову службу з особливими умовами", що дозволяє скоротити строк перебування в армії до шести місяців, та забезпечує призовникові вільний вибір роду військ та місця проходження служби. "Особливі умови" також передбачають не менше двох вихідних днів на тиждень. Для цього призовник повинен мати "технічну або іншу освіту", але, найголовніше, - заплатити армії 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 3400 гривень.

На думку членів Комітету, законопроект порушує конституційний принцип рівності громадян перед Законом. Громадянам пропонується створити нерівні умови проходження громадянами строкової військової служби в залежності, у першу чергу, від стану їх гаманця.

І-Репортер