На представленні Міністра оборони новопризначений Міністр Андрій Таран озвучив заяву, яка йде всупереч окресленому стратегічному курсу країни. За його словами, як виявилось, адаптація ЗСУ до стандартів НАТО тепер “недосяжна” мета, тепер наш намір – лише “забезпечення спроможності ЗСУ взаємодіяти з силами НАТО.

На це на своїй сторінці у “Фейсбуці” звернув увагу нардеп від “ЄС” Олег Синютка.

“Невже Президент Зеленський схвалює і доручає чиновнику порушувати норми Конституції, де прописано наше прагнення до вступу в НАТО? Як можна доручати такому Міністру очолювати оборонну галузь країни, яка воює? Вважаю, що після озвучення програми дій і такого стратегічного бачення цей чиновник має бути звільнений з посади, в іншому випадку порушення Конституції і відповідальність за слова «підлеглого» лягає персонально на Зеленського”, – обурився нардеп.

“Невже влада не розуміє, що такими заявами не лише підриває моральний дух серед військовослужбовців, а й ганьбить країну перед стратегічними партнерами? Шановний пане Міністре, негайно спростуйте цю заяву або подайте у відставку!” – додав Олег Синютка.