Президент України Володимир Зеленський домовився із президентом Польщі Анджеєм Дудою "обнулити всі взаємні претензії" між країнами.

Про це Зеленський написав у своєму "Фейсбуці" за підсумками першого дня візиту до Польщі.

"Не відлига у відносинах, а прорив – я так охарактеризував би підсумки першого дня мого візиту до Польщі. Ми зрушили з місця процес відновлення історичної справедливості: під нашим з Анджеєм Дудою патронатом буде відновлена робоча група зі, скажімо так, «обнулення» взаємних претензій – зокрема, спільні експедиції займатимуться пошуком і перепохованням на батьківщині загиблих польських та українських вояків і мирного населення", - зазначив гарант.

За словами Володимира Зеленського, це було дуже болюче питання, але "величезна взаємна повага, політична воля будувати дружні стратегічні відносини України та Польщі" допоможуть президентам завершити цю роботу й "перегорнути болючі сторінки спільної історії".

"Ми будемо не лише взаємно дбати про пам’ятники та поховання українців у Польщі та поляків в Україні, але я також запропонував звести на кордоні Меморіал примирення. У день початку Другої світової війни ми обов’язково згадаємо, що понад 100 тисяч українців під польськими прапорами боронили у 1939 році Польщу від нацистської навали. Етнічні українці були другою за чисельністю національною групою у польській армії", - сказав Зеленський.

"Щодо сучасності: ми домовилися розв’язати проблему з вантажоперевезеннями через українсько-польський кордон. В енергетичній сфері ми обговорили співпрацю у форматі Вашингтон – Варшава – Київ. Візит триває. 1 вересня ще багато важливих справ і зустрічей", - додав гарант.