Релігієзнавець відмовився коментувати особу потенційного глави УГКЦ єпископа Святослава (Шевчука) до офіційного підтвердження з Ватикану.

«Зараз функціонує інформація про обрання главою УГКЦ єпископа Святослава (Шевчука), але ствердити, що це саме так — неможливо. Попри цю інформацію, функціонує ще мінімум кілька інформацій. Мовляв, один з єпископів був обраний, але відмовився; що до Ватикану відправлено не одну кандидатуру, а дві. Тому про Владику Святослава я нічого говорити не буду, бо з таким самим успіхом піар-служба будь-якого владики могла оголосити, що їхнього єпископа вибрали, і це був би привід поговорити», - зазначив релігієзнавець.

Натомість Андрій Юраш зауважив, що у випадку, якщо інформація про обрання єпископа Святослава підтвердиться, то варто говорити про дещо інші речі.

«Варто говорити про те, які є моральні засади і принципи у владик греко-католицької церкви, які давали клятву на Євангелії про нерозголошення таємниці, а тут все суспільство говорить про обраного кандидата. Це говорить про те, що хворе в моральному плані, в плані корупції суспільство передало свої хвороби владикам. Значить тоді навіть церкві, клятвам найвищих церковних достойників довіряти неможливо, - пояснив експерт з релігійних питань.

Окрім того, Андрій Юраш нагадав, що, якщо вірити в неофіційну інформацію, Владику Святослава обрали вчора, то згідно з процедурою йому дається два дні на роздуми.

«Тобто він (Владика Святослав — Вголос) мав два дні думати, молитися, радитися з братами-єпископами, чи прийняти, чи не прийняти обрання. Якщо сьогодні буде офіційно оголошено, то це означатиме, що Владика Святослав, ні хвилини не роздумуючи, з легкістю та захопленням прийняв цю пропозицію і відправив кур'єром своє письмове звернення до Ватикану. Знову ж таки є порушення процедури», - наголосив релігієзнавець.

Також Андрій Юраш висловив думку, що Синод УГКЦ трохи поспішив з призначення дня інтронізації вже в цю неділю у Києві.

«Тобто, якщо дотримуватися букви, яку так ретельно обговорювали в суспільстві, яку так активно тиражував пресовий департамент УГКЦ, що спершу обрання, пізніше два дні на роздуми, потім подання тільки власноручно написаного листа (а це треба хоча би добу кур'єру спеціально літати туди і назад). Тобто як мінімум три дні потрібно після обрання. Знову ж таки це дає підстави говорити про певні процедурні порушення», - наголосив релігієзнавець.

Нагадаємо, що вчора з’явилася інформація , що главою Української греко-католицької церкви (УГКЦ) обраний єпископ Святослав (Шевчук), який на даний момент є апостольським адміністратором єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина).

До цього Департамент інформації УГКЦ заявив, що ім’я нового глави Церкви буде озвучене лише після його затвердження у Ватикані.

Обрання глави УГКЦ відбувалося протягом 4 днів. Оскільки ніхто з єпископів не набрав дві третини голосів, нового керівника церкви було обрано звичайною більшістю голосів.

Нагадаємо, нещодавно 78-річний Блаженніший Любомир Гузар склав свої повноваження предстоятеля УГКЦ.

Інтронізація нового глави УГКЦ відбудеться 27 березня о 10.00 у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві.