Президент України Володимир Зеленський вніс в Раду законопроект, який пропонує надати НАБУ і ДБР право самостійно здійснювати прослуховування і скасувати так звані "правки Лозового".

Про це пише Оbozrevatel.

Проект закону №1009 вже опублікований на сайті парламенту. У пояснювальній записці зазначається, що мова йде про вилучення змін у Кодексі від 2017 року про порядок обчислення і продовження термінів досудового розслідування, призначення і проведення експертизи, можливості оскарження повідомлення про підозру.

НАБУ і ДБР пропонується дозволити "самостійно здійснювати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж в рамках проведення негласних слідчих і розшукових дій".

Також в законопроекті є пункт про вилучення з КПК і закону про статус народного депутата норми, яка забороняє здійснювати обшук народного депутата без згоди Верховної Ради, огляд його особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення, і втручатися в таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції.

Нагадаємо, у Генпрокуратуру надійшло клопотання про скасування рішень про закриття кримінального провадження проти екс-нардепа Сергія Пашинського.