Про це під час брифінгу повідомив голова місії ОБСЄ в Україні Ертуруль Апакан, повідомляє «РБК-Україна».

«За вказівкою генерального секретаря ОБСЄ ми зараз працюємо над тим, щоб розробити план заходів для організації нашої діяльності в рамках мінських домовленостей. Ми вітаємо ухвалення цього документа і вважаємо, що це важливий документ, який може посприяти позитивному вирішенню ситуації в Україні», – зазначив він.

Спецмісія ОБСЄ зараз працює над розширенням своїх технічних можливостей для моніторингу відведення військ, що передбачено мінськими домовленостями.

«У нас є повноваження на проведення такої діяльності, і в цей час ми розширюємо свої можливості для того, щоб забезпечити нам виконання такої діяльності. У нас є такий мандат і такі повноваження. Якщо придивитися уважно до цього документа, то можна побачити, що там передбачено такі повноваження спеціальної моніторингової місії, зокрема, ідеться про використання такого оснащення як радари, а також супутникові електронні системи спостереження та інші технічні можливості», – зазначив Апакан.

Нагадаємо, в Мінську 12 лютого відбулися переговори про врегулювання кризи на Донбасі за участю лідерів України, Росії, Німеччини та Франції. За підсумками переговорів затвердили комплекс заходів, спрямованих на імплементацію вересневих мінських домовленостей. Окрім того, ухвалено декларацію лідерів України, Франції Німеччини і Росії на підтримку цих заходів.

Нові домовленості, зокрема, передбачають припинення вогню на Сході України з 00:00 15 лютого, а також відведення всього важкого озброєння, виведення всіх іноземних військ з української території. Також передбачено обмін і звільнення всіх заручників.