Про це сказано в резолюції, яку Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) підтримала на сесії 1 липня 2014 р.

За проект резолюції, який вніс американський сенатор Бенджамін Кардін, проголосували 92 делегати, проти - 30, утримались – 27, передає «РБК-Україна».

При цьому в ході дебатів щодо резолюції було підтримано поправку, згідно з якою засуджується окупація території України.

У резолюції, зокрема, засуджується «очевидне та грубе порушення Гельсінських принципів Російською Федерацією щодо України, у тому числі особливо кричуще порушення суверенітету і територіальної цілісності цієї країни».

Резолюція засуджує військову агресію і різні форми примусу з боку РФ, спрямовані на обмеження притаманних суверенітету України прав, називаючи такі дії неспровокованими і заснованими на абсолютно безпідставних припущеннях і приводах.

Також, згідно до резолюції, ОБСЄ вважає референдум, що відбувся в Криму 16 березня 2014 р., нелегітимним і закликає всі держави-учасники відмовлятися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією.

У зв'язку з цим ОБСЄ закликає всі держави-учасники відмовлятися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією, а також до підтримки «взаємоузгодженої і повністю обґрунтованої міжнародної реакції на цю кризу та приєднання до неї».

Крім того, ОБСЄ закликає Росію припинити втручання в події в Україні та привести свої дії в рамках відносин з Україною і з усіма державами-учасниками у відповідність з гельсінськими принципами.

Крім того, в ході дебатів учасники засідання підтримали поправку, згідно з якою в резолюцію був включений пункт з вимогою від РФ відмовитися від військових польотів над Північно-Балтійським регіоном, негайно відвести свої сили від балтійських держав і «припинити свою підривну діяльність серед етнічного російського населення Латвії, Литви та Естонії».
При цьому резолюція підтримує зусилля та ініціативи, що безперервно вживаються ОБСЄ у відповідь на цю кризу, і закликає всі держави-учасники ОБСЄ надати ресурси та політичну підтримку, а також дати можливість ОБСЄ безперешкодно здійснювати свою діяльність на всій території України, включаючи Крим.

У свою чергу ОБСЄ висловлює незмінну готовність до надання Україні суттєвої допомоги з цих та інших питань.