Під час головування в ОБСЄ Словаччина 2019-го сфокусується на питаннях, пов’язаних із незаконною анексією Криму й агресією на Донбасі.

Про це заявив майбутній голова ОБСЄ Мирослав Лайчак у виступі на міністерській зустрічі ОБСЄ, повідомляє кореспондент “Європейської правди“.

“Події на Азові — це тривожний дзвіночок, який додає до ризику дестабілізації в регіоні”, — пояснив міністр закордонних справ Словаччини. Тому, з огляду на ситуацію, словацьке головування сфокусується на цій тематиці.

“Внесок до кризи в Україні та навколо неї, який передбачає незаконну анексію Криму, що підриває принципи ОБСЄ, буде фокусом нашого головування в організації”, — заявив міністр.

“Це не єдина криза на нашій території. Схоже, що ми щось робимо не так. У нас є унікальна платформа, що сягає від Ванкуверу до Владивостоку, з неймовірним потенціалом. Сьогодні, коли змінюються світові установки, багатосторонність (у міжнародних відносинах) піддається сумніву, а стабільність підривається — ОБСЄ стає більш релевантним, ніж будь-коли”, — заявив він.