Про це повідомив перший заступник глави місії Олександр Хуг, передає НВ

Раніше в Ужгород для моніторингу ситуації в Закарпатській області було направлено кілька патрулів. Водночас окремого офісу організація не відкривала.

Свої спостереження ОБСЄ виклала у звітах за 28 лютого, 1, 5 і 7 березня.

«Факти полягають в тому, що протягом останніх тижнів СММ уточнювала інформацію про ряд інцидентів, що сталися у приміщенні, де розташований офіс Закарпатської спілки угорців. Загалом, за нашими спостереженнями, ситуація в цьому районі залишається спокійною», - заявив Хуг.

Він зазначив, що спеціальна спостережна місія ОБСЄ працює в Україні з березня 2013 року у 10 містах. Її спостережні пункти, які займаються моніторингом ситуації на заході України, розташовані у Львові, Чернівцях і Києві.

Як писав «Вголос», глава МЗС Угорщини Петер Сійярто стверджує, що ОБСЄ повідомила його про відкриття спостережної місії на Закарпатті. На його думку це допоможе, щоб «угорська спільнота на Закарпатті не піддавалася нападам».

На сайті уряду Угорщини повідомлення про розгортання спостережної місії ОБСЄ було відсутнє. 

Натомість сьогодні, 11 березня, речник Закарпатської ОДА Ярослав Галас заявив, що ОДА не надавала погодження на відкриття постійної моніторингової місії ОБСЄ і до неї не надходили подібні пропозиції. 

Нагадаємо, що в Ужгороді в ніч з 26 на 27 лютого приблизно о 3 годині вдруге підпалили офіс Товариства угорської культури. У приміщенні виявили пляшку із запальною сумішшю.

Раніше 4 лютого у вікно будівлі також кинули пляшку із запальною сумішшю. Тоді було пошкоджено тільки скло.