Спецпредставник ОБСЄ в тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Мартін Сайдік у спільній заяві з главою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні послом Ертугрулом Апаканом закликали сторони конфлікту приступити до невідкладного та повного гуманітарного розмінування населених пунктів і пунктів пропуску.

Про це пише видання «БЕЛТА» з посиланням на заяву Сайдіка.

«Як відомо, 30 вересня під Горлівкою в результаті підриву на міні загинули троє дітей, одна дитина була поранена. Того ж дня ще один підліток отримав поранення внаслідок обстрілу в Старомихайлівці. Очевидно, що є необхідність вжити термінових заходів з гуманітарного розмінування. У зв’язку з цим ми з послом Ертугрулом Апаканом розробили спільну заяву. Ми серед іншого закликаємо сторони приступити до невідкладного та повного гуманітарного розмінування населених пунктів і пунктів пропуску», – сказав Сайдік.

У заяві висловлюється великий жаль щодо трагедії, яка трапилась із дітьми.

«На жаль, занадто багато подібних випадків мало і має місце бути внаслідок триваючого між сторонами конфлікту, що супроводжується, зокрема, не вибірковим закладенням мін і аналогічних вибухових пристроїв уздовж лінії зіткнення. Така ситуація надалі неприпустима. Усі ділянки, на яких є міни та саморобні вибухові пристрої, що несуть загрозу для життя цивільного населення, особливо для дітей і підлітків, повинні бути невідкладно розміновані з гуманітарних міркувань», – йдеться в тексті спільної заяви.

Зазначається, що, окрім заклику до розмінування, у заяві міститься вимога про сповіщення населення щодо зон ризику і про вже розміновані ділянки за допомогою адекватних засобів інформування.

Нагадаємо, 30 вересня у результаті вибуху загинули троє дітей в окупованій Горлівці, ще одна дитина потрапила до лікарні з пораненнями.