Усупереч умовам, які викладені у запрошенні українською стороною, Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ запропонувало включити двох громадян РФ до складу місії зі спостереження за виборами Президента України.

Про це повідомляє "Укрінформ".

"Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ включило до списку довготермінових спостерігачів Місії зі спостереження за виборами двох громадян РФ, незважаючи на те, що МЗС України повідомляло у запрошенні щодо участі в спостереженні, що не прийматиме заявки про реєстрацію спостерігачів від країни-агресора й окупанта", — йдеться у повідомленні.

Він додав, що ніде в зобов’язаннях ОБСЄ не зазначено, що для участі у місії БДІПЛ із спостереження за виборами мають бути обов’язково запрошені представники від усіх держав-учасниць організації.

"Оскільки законодавством України Росія визнана як держава-агресор та окупант, то цілком логічною та правовою є позиція України щодо відмови у реєстрації громадян РФ спостерігачами на виборах в Україні", — зазначають на сайті.

Наразі до складу довготермінових спостерігачів запропоновано понад 80 осіб.

Нагадаємо, що стало відомо, коли місія ОБСЄ розпочне спостерігати за виборами в Україні.

Крім цього, "Вголос" писав:  у ВРУ зареєстрували законопроект, який унеможливлює участь російських спостерігачів на виборах в Україні.

У США переконані, що Росія здатна вплинути на президентські вибори в Україні.