Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) заявляють, що помітили розміщення контрольованими Росією бойовиками реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град» на окупованому Донбасі.

Про це мовиться на сайті ОБСЄ, передає УНІАН.

«6 жовтня в непідконтрольному урядові районі спостерігачі зафіксували чотири реактивні системи залпового вогню (БМ-21 «Град», 122 мм) поблизу населеного пункту Новоамвросіївське (56 км на схід від Донецька), розміщені там із порушенням ліній відведення», – зазначили спостерігачі.

Також «місія відзначила наявність озброєння, яке вона не змогла верифікувати як відведене, оскільки умови його зберігання не відповідають критеріям, передбаченим у повідомленні від 16 жовтня 2015 року щодо ефективного моніторингу і верифікації відведення важкого озброєння, яке СММ адресувала підписантам Комплексу заходів».

«На цих об’єктах у непідконтрольних урядові районах Донецької області спостерігачі зафіксували 6 буксируваних гаубиць (2А65 «Мста-Б», 152 мм) і 5 самохідних гаубиць (2С1 «Гвоздика», 122 мм). Також, за спостереженнями команди Місії, там і досі бракувало 2 самохідних гаубиць (2С1)», – йдеться у звіті.

У відомстві зауважили, що СММ ОБСЄ відвідали постійні місця зберігання озброєння на окупованому Донбасі, розташовані за відповідними лініями відведення, і відзначили, що там досі бракує 18 танків (восьми Т-64 і десяти Т-72), 9 мінометів (2Б14 «Піднос», 82 мм) і 15 протитанкових гармат (МТ-12).