Про це повідомляє «Інтерфакс-Азербайджан».

Декларацію прийняли сьогодні на 23-й щорічній сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ, що відбулась столиці Азербайджану. «За» проголосували 99 парламентарів ОБСЄ, один – «проти» і дев’ять утрималися.

Російська делегація на знак протесту у голосуванні не брала участь.

У цій декларації Парламентська асамблея ОБСЄ наголошує на важливості дотримання принципів непорушності кордонів і територіальної цілісності, мирного врегулювання спорів, рівності прав і самовизначення народів, закріплених у Гельсінському заключному акті, і закликає Російську Федерацію скасувати анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна.

Також у документі закликають Російську Федерацію виконувати зобов'язання, прийняті відповідно до угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, щодо деокупації грузинської території і дотримуватись основоположних принципів міжнародного права.

У прийнятій декларації Парламентська асамблея також вітає активну участь швейцарського головування в ОБСЄ у врегулюванні української кризи та розгортання Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, а також зусилля виконавчих структур ОБСЄ та інших відповідних міжнародних організацій, що діють в Україні з метою ослаблення напруженості, зміцнення стабільності та заохочення національного діалогу.

Також там містися заклик до створення на платформі Парламентської асамблеї ОБСЄ міжпарламентської групи по зв'язку по Україні для деескалації становища на місцях і підтримки виходу країни з кризи, а також засуджує окупацію території України.

У декларації також міститься заява про тверду підтримку суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України, як це визначено Конституцією країни і в її міжнародно-визнаних кордонах.

Парламентська асамблея також вважає референдум у Криму, який відбувся 16 березня 2014 нелегітимним і незаконним актом, результати якого не мають жодної юридичної сили та закликає всі держави-​​учасники відмовляти у визнанні насильницької анексії Криму Російською Федерацією, йдеться у декларації.

Російську Федерацію також закликають припинити своє втручання в Україну і відмовитися від військових польотів над Північно-Балтійським регіоном, негайно відвести свої військові сили від кордонів балтійських держав і припинити негативну діяльність серед етнічного російського населення Латвії, Литви та Естонії.