В Україні від 11 жовтня стартувала пенсійна реформа. Проте нинішнім пенсіонерам осучаснили (підвищили) пенсії заднім числом – від 1 жовтня. Одразу ж виникло чимало нарікань, бо комусь додали всього 100-200 грн, а комусь – кілька тисяч гривень.

Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний у прямому ефірі «Сніданку з «1+1» пояснив, що перерахунок здійснюється індивідуально і залежить він кількох показників.

«До ухвалення цієї реформи у пенсійній системі була така ситуація, що хтось мав великий стаж, хтось – невеликий, хтось – велику зарплату, інший – малу, але всі вони отримували фактично однакову мінімальну пенсію. І саме з ухваленням цього закону ми відновлюємо диференціацію розмірів пенсій. Тобто індивідуальний підхід залежно від того, скільки у людини стажу – це один чинник, який впливає на розмір пенсії. І другий – яка в людини була зарплата. В кожного буде індивідуальний розмір пенсії. Саме за цим принципом робився перерахунок пенсій. Тому хтось отримав більше підвищення, хтось менше, але ці всі підвищення залежать саме від того, як людина працювала і скільки вона сплачувала внески до Пенсійного фонду», – пояснив посадовець.

Усім пенсіонерам пришлють «листи щастя» про підвищення пенсій.

«Незабаром, десь до кінця місяця, всі пенсіонери, яким було зроблено перерахунок, отримають письмове повідомлення, де будуть вказані їхній розмір пенсії, розрахунок цієї пенсії, коефіцієнт стажу, коефіцієнт заробітку. І вони можуть побачити, чому саме і як зросла пенсійна виплата. Це робиться тому, що дійсно в кожного перерахунок індивідуальний і питань багато», – сказав Зарудний. 

 

«Вголос»