Глава представництва НАТО в Україні Александер Вінніков оцінив стан Збройних сил України. Про це він розповів в інтерв'ю виданню Міністерства оборони України «Народна армія».

За його словами, із 2014 року українські збройні сили пройшли складний шлях – і у результаті помітно зросли тактичні й технічні спроможності.

«Міністерство оборони успішно провело певні невідкладні заходи, необхідні для посилення оборонного потенціалу України. Але ми вважаємо, що сьогодні пріоритетом має бути системна реформа та модернізація сектору безпеки та оборони України в цілому. Це є основою комплексного огляду сектору, що розпочався з нової Стратегії національної безпеки і завершився ухваленням нового Стратегічного оборонного бюлетеня (СОБ), що є дорожньою картою оборонної реформи України до 2020 року, та державної програми розвитку Збройних сил України», – заявив він.

За словами представника НАТО, Альянс допомагає Україні в модернізації структури сил оборони, системи командування і управління, в реформуванні системи логістики, обороноздатності, планів і процедур.

«Україна має унікальне вікно можливостей для впровадження суттєвих довгострокових реформ і продемонструвала політичну волю до залучення в цей складний, але необхідний процес. Важливо усвідомлювати, що впровадження найкращих євроатлантичних норм та практик передбачає принципову зміну менталітету, способів функціонування та взаємодії інституцій», – додав він.

 

«Вголос»