«Особлива подяка очільнику Одеської міської організації ВО «Свобода» Сергію Солтасюку. Саме пропозиції, напрацьовані робочою групою, які він організував, були взяті за основу розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації №298/А-2016 «Про перейменування об'єктів топоніміки у населених пунктах області», – повідомляє прес-служба ВО «Свобода».

Відтак на території міста з’явились вулиці Романа Шухевича, Івана та Юрія Лип, Івана Мазепи, Дмитра Донцова, Миколи Аркаса, Івана Луценка, митрополита Андрея Шептицького, проспект Небесної сотні, провулок Олени Теліги та інших патріотів. На жаль, обласній держаній адміністрації в якійсь мірі не вистачило сміливості назвати одну з вулиць іменем Максима Чайки, на чому наполягала патріотична громадськість міста.

За словами голови Одеської обласної організації ВО «Свобода» Павла Кириленка, державотворчий процес необхідно системно продовжити, тому слідом за декомунізаційним процесом в гуманітарній сфері повинен розпочатись процес дерусифікації.

«Одеса втомилась від смороду «русского міра». Щоб його вивітрити, потрібно позбавити топоніміку міста імен одіозних політичних та військових діячів окупаційної Російської імперії», – наголосив «свободівець».