За його словами, підземні поштовхи можуть викликати аварії на великих промислових об'єктах в місті, а також стати причиною обвалення значної частини історичного житлового фонду в центрі Одеси. Крім того, стверджує він, зсув тектонічних плит на дні Чорного моря може викликати цунамі, яке затопить узбережжі і зашкодить сховище аміаку в Одеській області.

У першу чергу фахівець стурбований можливими наслідками недостатньої сейсмостійкості великих промислових об'єктів на території Одеси.

«Уже не перший рік я заявляю, що Одеський припортовий завод будувався без розрахунку на сейсмічну ситуацію і не витримає поштовхів потужністю в 7 балів. Така ж ситуація з Одеським нафтопереробним заводом. Можете уявити, до яких екологічних наслідків у місті може призвести землетрус», – зазначив Єгупов.

Ще однією загрозою є те, що землетрус може викликати в Чорному морі цунамі, яке обрушиться на одеське узбережжя.

За словами Єгупова, хвиля, викликана подібним землетрусом, фіксувалася в Одесі в 1928 і 1934 роках. Якщо поштовх відбудеться на морському дні, до одеського узбережжя може прийти хвилю цунамі висотою близько 2-х метрів.

Найбільш небезпечним екологічним наслідком цунамі, за словами фахівця, може стати пошкодження цистерн зі скрапленим аміаком, які розташовуються на схилах навколо Григорівського лиману.

Безпосередню небезпеку для життя багатьох одеситів представляє низька сейсмостійкість житлового фонду в центрі міста.

«Будинки з ракушняка в центрі Одеси вже не раз витримували сильні землетруси, які траплялися в нашому регіоні в 1802, 1977, 1990-х роках. Але наступне землетрус може стати причиною значних руйнувань. Ми пиляємо сук, на якому сидимо. Перепланування та знесення стін будинків роблять житло одеситів вразливим і небезпечним навіть у разі слабкого землетрусу», – зазначив К.Егупов.

Єгупов підтверджує прогнози румунських сейсмологів про сильний землетрус, що може статися в сейсмічно небезпечній зоні Вранча в найближчі два роки, з тією лише поправкою, що загроза досить потужних підземних поштовхів завжди актуальна для цього регіону. Максимальна потужність землетрусу в нашому регіоні може перевищити 7 балів.

«Тільки за минулий рік в Одеській області зафіксували 40 підземних поштовхів. Вони непомітні для простих жителів, але дають вченим зрозуміти що сейсмологічний процес активний і триває», – заявив Єгупов.

Джерело: «Трасса Е-95»