17 січня, за благословенням Блаженного митрополита Київського і Всієї України Володимира, Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел вручив голові Одеської обласної державної адміністрації Василю Цушко орден Української православної церкви "Різдво Христове" І ступеня.

У вітальному слові Владика Агафангел відзначив, що в Різдвяні дні за доброю традицією церква відзначає гідних людей нагородами, які вони отримують за участь у відродженні духовності, культури, за будівництво храмів, монастирів. За його словами, губернатор Одеської області Цушко багато часу й сили приділяє будівництву Української держави.

"Завдяки йому регіон живе в стабільності й світі. Він відвідує багато районів, відвідує храми, робить благодійну, людяну допомогу в будівництві храмів і монастирів, і ми вважаємо, що симфонія між церквою й державою в нас гарна, у нас добрі, нормальні відносини", - сказав Владика Агафангел.

Тому, відзначив він, цінуючи державну й суспільну працю Цушко, участь у будівництві церковного миру, Предстоятель УПЦ Блаженнейший з Київський і Всієї України Володимир удостоїв його високої нагороди.

У свою чергу Цушко відзначив величезну роль релігії в сучасному житті: "Це - місія вихователя, роль гаранта духовного з, балансу в суспільстві. Те, що робить церква, жодна інша інституція в суспільстві не робить, і це дуже важливо", - сказав Цушко.

Він також відзначив, що у своєму відношенні до церков інших конфесій його зусилля спрямовані на те, щоб вони жили мирно, адже кожна людина має з вибирати віру.

"Тому я підтримую всіх церковних діячів, для яких мир і спокій у суспільстві, - найперше завдання. Людей можна переконувати, але не можна примушувати, не можна допускати насильства, захоплення храмів і т.д. Якщо ми будемо цього триматися, то я впевнений, у нас буде стабільний регіон, сильна та процвітаюча Україна", - підкреслив глава облдержадміністрації.

І-Репортер з посиланням на УНІАН