Як розповіла помічник начальника Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в Одеській області Майя Гринько, люди в Одеській області відчули відгомони землетрусу, який стався в Румунії.

Підземні поштовхи відчули жителі Одеси, а також ряду південних районів Одеської області - Ізмаїльського, Болградського, Кілійського та Ренійського. Сила поштовхів на території Одеської області склала 2-3 бали. Жертв та руйнувань немає.

Одесити на форумах і в соцмережах повідомляють, що на останніх поверхах багатоповерхових будинків під час землетрусу, що тривав близько 30 секунд, рухалися меблі, хиталися люстри.

Землетрус магнітудою 5,3 стався на південному сході Румунії. За даними Геологічної служби США, осередок землетрусу залягав на глибині 135,8 кілометра. Епіцентр розташовувався у 14 кілометрах від міста Нережу в румунському жудеце (повіті) Вранча. Землетрус стався о 4.37

Повіт Вранча розташований у вигині Средньокарпатського хребта і є найбільш сейсмонебезпечним у Румунії. У 1977 році там стався землетрус силою 8 балів в епіцентрі і близько 7,5 - у Бухаресті, загинули близько 1,5 тисяч чоловік.

Джерело: Дзеркало тижня