В Україні контрабанда – це одна із найприбутковіших сфер діяльності.

Про це у коментарі «Вголосу» розповів директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

«На сьогодні, якщо брати до уваги Західний кордон, на 1 грн товару прибуток складає 15-20 грн – і на цьому терені це десь 2 млрд доларів. А на південному напрямку (Одеса, Миколаїв) контрабанда йде через кораблі контейнерами, особливо з Китаю товари завозять, - зазначив він. - А ніхто ж не перевіряє контейнери, тобто товару декларують на одну суму, а його насправді везуть на іншу. А усе це прикриває СБУ, це їхня парафія».

За словами Соскіна, усі ж товари, які завозять як контрабанду, в Україні реалізовують як імпорт.

«І ці всі тонни товару, які не проходять розмитнення і декларування, вже на 20% дешевше ніж те, що завезли легально. Але продавати його будуть + 20% для громадян. Нас просто грабують, самі ж заробляють великі гроші», - уточнив експерт.

І додав: «Тут варто наголосити: є контрабанда на вищому і нижчому рівні. Перша: на державному рівні – «держава стаціонарного бандита», яку «контролює» СБУ – йдуть цілі транспортні контейнери, які не задекларовані. Наприклад, декларують вартість товару на 10 млн доларів, а там насправді товару на 100 млн. А ціну – ці ж 90 млн – піднімуть потім удвічі-утричі. А все «зекономлене» йде нагору – з митниці до Зеленського».

Натомість митники, каже Соскін, годуються з роздрібних контрабандистів. До окладу їм ще мінімум три таких дають заробити. Ті, що тільки приходять на роботу, отримують тисячу доларів зверху до окладу, а ті митники, які довше працюють, мають і до 5 тисяч доларів.

Більше читайте у статті: «Митниця – «чорна діра» української економіки».