Резолюція прийнята на українському віче в Португалії 17 жовтня 2004 року.

Кількість присутніх – близько 1000 осіб.

Місце проведення Praça de Figueiro. Lisboa.

Ми, громадяни України, котрі в даний час перебуваємо на роботах в Португалії і присутні
на віче українських іммігрантів в місті Лісабон, звертаємось до МЗС України, до ЦВК, до Кабінету міністрів і Верховної Ради України, а також до штабу кандидата на посаду Президента України Віктора Ющенка з такими вимогами і пропозиціями:

1). Згідно Конституції України та Закону «Про вибори Президента України», кожний громадянин України, незалежно від його статусу, має право брати участь у виборах Президента України. Чому посольство України в Португальській Республіці не виконало вимог частини 10 статті 20 Закону «Про вибори Президента України» і не сприяло створенню в Португалії додаткових виборчих дільниць в місцях компактного проживання українців, а саме: в Порту, в Фару і в Сетубалі? Заяви і відповідне клопотання з боку українських громад цих міст було передано вчасно. Ми вважаємо, що з боку посольства і МЗС України було зумисне заплановане ігнорування статей Закону, аби обмежити громадян України в правах їхнього волевиявлення. Вважаємо що це грубе порушення конституційних і юридичних прав українців і вимагаємо розслідування причин дій державних посадових осіб з відповідним покаранням винних.

2) В наслідок того, що в Португальській Республіці відкрита лише одна виборча дільниця № 76 (на території посольства України в Португалії), під час голосування 31 жовтня, буде скупчення величезної кількості виборців біля будинку посольства, що спричинятиме загрозу здоров’ю громадян України котрі прийдуть на вибори. Адже елементарних санітарних умов там не передбачено, поряд знаходиться швидкісна автомагістраль.
Тому вважаємо, що керівництво дипломатичного представництва України в Португалії повинно взяти на себе всю відповідальність за проведення виборів на єдиній виборчій дільниці № 76. Гарантувати громадянам України цілковиту безпеку і виконання ними свого громадянського обов’язку.
Згідно Закону «Про вибори Президента України» на одній виборчій дільниці можуть проголосувати від 20 до 3000 виборців. Передбачається незначне збільшення кількості виборців. Але ж не вдвічі від передбаченої законом!
Тому вважаємо, що примушення усіх громадян України, котрі перебувають в Португалії і хочуть взяти участь у виборах Президента, голосувати на одній дільниці – є грубим порушенням Закону «Про вибори Президента України»!

3) Звертаємось до Верховної Ради і Кабінету Міністрів України з нагальною вимогою розглянути і прийняти Закон «Про статус громадян України за кордоном». А також якнайшвидше укласти з Португальською Республікою міждержавні угоди, які б сприяли виплаті українським іммігрантам, при поверненні на Батьківщину, суми сплачених і не використаних податків в «Службу соціального захисту» Португалії. Також недопустиме прийняття Закону, який би передбачував оплату в Соцзабезах терміну відсутності, при обчисленні загального стажу для отримання пенсій колишніми іммігрантами.

4) Вимагаємо від Верховної Ради і Кабінету Міністрів визнати героїчні змагання ОУН-УПА воюючою стороною за українську соборну, вільну , незалежну державу!

5) Зважаючи на ті колосальні інвестиції які роблять українські заробітчани в бюджет України, ми маємо повне право впливати на суспільно-політичне життя держави. Ми не є втікачами – ми є вигнаними з власного дому Новоукраїнською, бандитською владою! Ми, котрі не прийняли ганебний статус холуїв і «козачків» при дворах , в рідній державі, і змушені важкою працею стверджувати не лише власну незалежність, а також гідну міжнародного визнання українську культуру, історію і саму державу Україну, з повною відповідальністю покладаємо вину за нашу вимушену іммігрантську долю, за моральні збитки від роз’єднання наших сімей, за економічні негаразди, зубожіння людей, безпрецедентний ріст корупції, злочинності і зневажання прав людини – на дійсного президента. Законодавчу, виконавчу і судову владу України!
Тому, з оглядом на все перераховане, - закликаємо наших рідних і близьких, усіх громадян України голосувати проти продовження естафети владноможців-грабіжників, через їхнього єдиного кандидата в президенти України – Віктора Януковича!
Свою підтримку лідеру демократичного блоку «Наша Україна», кандидату в Президенти України від народу, Віктору Ющенку – гарантуємо!

Прийнято «Одноголосно» учасниками українського
віча в Португалії. 17 жовтня 2004 року. м. Лісабон.