Болгарія планує звернутися до Європейської Комісії з проханням відновити антимонопольне розслідування проти російської компанії "Газпром".

Про це пише видання  "EURACTIV ".

Зазначається, що російський монополіст порушив свої зобов'язання щодо коригування цін на газ на європейському ринку.

Зокрема, болгарський державний постачальник блакитного палива "Bulgargaz " заявив про невиконання Росією одного з добровільно взятих на себе зобов'язань.

Як відомо, Єврокомісія закрила справу проти РФ  у травні 2018 року, після семи років розгляду.

Проте тоді були висунуті дуже жорсткі вимоги до "Газпрому": зниження ціни на газ для споживачів з Європи та припинення дій щодо запобігання доступу конкуренції на ринку.

Справа стосувалася ймовірного зловживання "Газпромом" своїми повноваженнями на ринках Болгарії, Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Угорщини і Словаччини, де компанія займала домінуючі позиції.

В  рамках розгляду цієї справи було встановлено і  ринкову ціну на континентальні хаби та середні прикордонні ціни для Німеччини, Франції і Італії.

Проблеми почалися на початку 2019 року, коли російська компанія  знизила ціни на хаб  у 2019 року .

" Bulgargaz" звернувся до "Газпрому" з офіційним запитом, проте так і не отримав відповіді.

Болгарський державний постачальник газу зазначив, що протягом останніх шести місяців тривали досить інтенсивні та непрості переговори з "Газпромом", однак  вони не змогли досягти жодних домовленостей.

У Болгарії сприймають відмову Росії від низки запропонованих пропозицій щодо перегляду ціни на контракт як небажання знайти вихід з цієї ситуації.

Варто зазначити, що згідно з останніми даними про ціни на газ в третьому кварталі 2019 року, які оприлюднила Єврокомісія, "Газпром" знизив ціни на газ для семи з восьми країн, які потрапили під антимонопольне розслідування.

Таким чином, ціна на газ для Болгарії є найвищою в Європі.

У разі поновлення справи, російському монополісту швидше за все знову загрожуватиме небезпека сплати великого штрафу, чого вдалося уникнути в 2018 році завдяки згоді взяти на себе добровільні зобов'язання.

Як писав "Вголос", анонсував масштабний план: Зеленський розповів, на що витратять гроші від “Газпрому”.