Злучений український американський допомоговий комітет (ЗУАДК) 2019-го відзначатиме своє 75-ліття. Про це повідомляє тижневик для української діаспори "Міст".

На другому конґресі Українського конґресового комітету Америки (УККА), який відбувся 22 січня 1944 року у Філадельфії, при порозумінні з Українським народним союзом, Союзом українців католиків «Провидіння» й Народною поміччю ухвалено створити окрему неполітичну гуманітарно-допомогову організацію, яка мала допомагати українським біженцям під час і після Другої світової війни. Ініціативний комітет скликали 20 червня 1944-го в Нью-Йорку і на ньому обрали першу управу ЗУАДК. Відтак ЗУАДК допоміг переселити понад 70 тис. біженців із повоєнних таборів до США.

Мало організацій існують 75 років. ЗУАДК пристосовує свої програми до ситуацій, в яких перебувають наші брати і сестри, а українська громада США розуміє, що постійна допомогова організація, яка може швидко відгукнутися на потреби українців в світі, потрібна, тому щедро її матеріально підтримує.

На засіданні езкезутиви ЗУАДК створили ювілейний комітет і намітили таку програму: відсвяткувати ювілей 12 жовтня ц. р. та підготувати пропам’ятну книжку, двома мовах, щоб довести історію праці ЗУАДК до останніх років. Співголовами ювілейного комітету є Христя Харина-Сеник і Мирослава Мазурок-Гил, а редактором книжки — Наталія Сілецька-Микієвич.