Про це заявив виконувач обов'язків міністра оборони Михайло Коваль в ефірі програми «ТСН.Тиждень».

Він відзначив, що на час розслідування трагедії зі збитим літаком Іл-76 у Луганську відсторонена від виконання обов'язків ціла низка військовослужбовців,

Коваль також наголосив, що терористи хотіли не просто підбити літак, а саме знищити його.

«Три літака було в цю ніч у небі. Терористи навмисно на ураження здійснили обстріл другого літака», – розповів в.о. міністра.

Він відзначив, що літак міг ще здійснити посадку після влучення двох ракет, але терористи спрямували на нього довгу чергу з крупнокаліберного кулемету.

«І стріляли бронебойно-запалювальними патронами. Відбувся вибух крила літака, де знаходився авіаційний гас, і літак впав на землю», – розповів Коваль.

Крім того, за інформацією «Інтерфакс-Україна», він заявив, що однією з версій знищення літака є зрада диспетчерів польоту.

Водночас генерал назвав неправдивою інформацію про те, що військове командування нібито знало про плани терористів обстріляли Іл-76.

«У нас кожен день, кожну секунду іде перевірена інформація від людей і органів, із якими ми взаємодіємо. І такої інформації не було. Якщо є небезпека, ми негайно на неї реагуємо», – запевнив Коваль.

Також в.о міністра наголосив, що військове керівництво знало про терористів навколо аеропорту Луганська, і перед цим було проведено зачистку цієї зони.

«Я ще раз хочу сказати, що працювали професіонали, літак був на досить великій висоті і заходив на глісаду (траекторія зниження під час посадки, – Ред.). Це сталося на відстані 7-8 км від аеропорту, де фактично не було можливості у цій ситуації контролювати», – пояснив Коваль.

Він додав, що група терористів-нападників була дуже мобільна, бойовики пересувалися на позашляховику.

Як повідомляв «Вголос», на борту літака Іл-76, який 14 червня вночі терористи збили в аеропорту Луганська, перебували 49 українських військових. Усі вони загинули.