Про це повідомляє «РБК». 

У банку пояснюють це рішення занадто швидким ростом портфеля. З подібною проблемою зіткнулися багато «дочок» іноземних банків: через ослаблення рубля номінальний кредитний портфель зростає і тисне на капітал

Про те, що Райффайзенбанк знизив свою активність на ринку, РБК розповіли три джерела в банках, що працюють в корпоративному сегменті, а також топ-менеджер великої компанії, який розраховував отримати в банку кредит.

«Деякий час тому ми спілкувалися з представниками Raiffeisen Bank International AG (материнська структура Райффайзенбанку). Обговорювалася участь банку в кредитуванні нашої компанії», - розповідає топ-менеджер компанії.

«Але залучити кредит нам не вдалося, тому що в банку заявили, що ліміти на російські компанії закриті, а російська дочка - Райффайзенбанк - кредити поки видавати не буде», - додав він.

Топ-менеджер іноземного банку, що працює в Росії, говорить, що Райффайзенбанк став менш помітним в угодах, що, швидше за все, стало наслідком коригування його бізнес-політики. «Якщо раніше він брав участь у кожній другій угоді, то тепер - приблизно в кожній четвертій», - каже він.

Прес-служба Райффайзенбанку підтвердила, що банк почав контролювати інтенсивне зростання портфеля.

«За підсумками дев'яти місяців зростання корпоративного портфеля Райффайзенбанку в рублях склав 20% [за підсумками дев'яти місяців 2013 зростання склало близько 3%]. Зростання обумовлене збільшенням попиту на кредити за схваленими кредитними лініями. Ці показники значно перевищують зростання корпоративного портфеля системи в цілому», - каже член правління Райффайзенбанку Оксана Панченко, додаючи, що великі угоди приймаються в роботу, але з урахуванням часу їх схвалення видачі за ними будуть вже в 2015 році.

Нагадаємо, у вересні китайські комерційні банки почали відмовляти російським клієнтам у переказі коштів через офшорні рахунки.