Про це повідомив представник МВС Франції, передає ТСН.

Під час теракту було вбито двох поліцейських – Франка Брінсоларо й Ахмеда Мерабета. Останній був мусульманином, йому було 42 роки.

Мерабет патрулював вулицю недалеко від редакції газети «Charlie Hebdo», на яку було вчинено напад. Поліцейський намагався зупинити терористів, проте отримав поранення. Саме Мерабет фігурує на відео, яке показали всі провідні телеканали світу. Його зробив випадковий свідок теракту.

На відео Мерабет, який отримав поранення, запитує терористів: «Ви хочете мене вбити?». А потім благає про пощаду. Проте один із нападників зі словами «окей, шеф (поширене звернення до поліцейських ред.)» вбиває його пострілом у голову.

Увага! Відео містить сцени насильства.

Нагадаємо, що 7 січня вранці троє зловмисників увірвалися в будівлю, де розташовується редакція «Charlie Hebdo», в 11-му окрузі Парижа й відкрили вогонь по людях, які перебували там. Нападникам удалося втекти з місця події автомобілем. 

Жертвами нападу стали 12 осіб, зокрема чотири художники видання, двоє поліцейських й оглядач радіостанції «France Inter». Ще 11 осіб отримали різні поранення.

Увечері 7 січня у всіх великих містах Франції відбулися стихійні мітинги: люди вийшли на вулицю, щоб засудити дії терористів та висловити співчуття жертвам теракту в Парижі.

Серія терактів продовжилася й 8 січня: неподалік мечеті в місті Вільфранш-сюр-Сон на сході Франції в четвер уранці пролунав вибух.