Про це повідомив начальник головного управління праці та соціального захисту населення Василь Мартиняк, передає прес-служба Львівської міськради.

В усіх районних та міських територіальних центрах соціального обслуговування, будинках-інтернатах соціальної сфери відбулися урочисті збори за участю представників органів виконавчої влади та громадських ветеранських організацій. Для 1280 ветеранів за місцем проживання було організовано святкові обіди, концерти художніх професійних та самодіяльних колективів, зі словами вдячності також виступили школярі-волонтери, представники благодійних організацій та місцевої влади.

Всі одинокі ветерани та інваліди отримали від територіальних центрів натуральну (картопля, овочі, гречка або продуктові набори на суму понад 400 тис.гривень, частина продуктів отримані як спонсорська допомога) або грошову допомогу на суму понад 500 тис. гривень.

Усього заходами, що відбулись з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана, охоплено понад 60 тис. громадян літнього віку, з них в будинках-інтернатах – 1584. Зокрема, Мостиський та Яворівський територіальні центри організували екскурсію до Крехівського монастиря, м.Жовкви, а також до с.Страдчу. Для 45 осіб з Яворівського району відбулась екскурсія до м. Львова та музею «Шевченківський гай».

Також районні та міські територіальні центри соціального обслуговування, будинки-інтернати соціальної сфери упродовж вересня 2012 року здійснили обстеження матеріально-побутових умов проживання інвалідів та одиноких непрацездатних громадян та організували надання їм соціально-побутової допомоги вдома (виконання ремонтних робіт житлових приміщень, придбання палива, одягу, взуття, заготівлі картоплі та овочів на зимовий період тощо). На основі перевірок умов проживання та обслуговування ветеранів у будинках-інтернатах, стаціонарних відділеннях територіальних центрів розроблені необхідні заходи щодо поліпшення соціально-медичного, комунально-побутового обслуговування ветеранів.

До надання соціальних послуг громадянам похилого віку та інвалідам було залучено понад 1,2 тис. волонтерів. Окрім представників волонтерських організацій також було залучено студентську та учнівську молодь, з метою виховання шанобливого і гуманного ставлення до громадян літнього віку, ветеранів війни та праці. Кращих активістів  волонтерсько-ветеранського руху нагороджено Почесними грамотами головного управління соціального захисту населення облдержадміністрації та місцевими відзнаками.