Зокрема, своїй статті «Хотят ли русские войни» Едуард Пивовар говорить про те, що мілітаристичний настрій росіян може в будь-який момент перекинутися на Білорусь. В умовах супержосткої цензури Білорусі, ця стаття може бути таким собі обережним випадом проти РФ офіційного Мінська і спроба почати формувати «правильну» інформаційну позицію для білоруського споживача, щодо того, що насправді відбувається в Криму і в Україні.

Нижче ми наводимо частину статті Едуарда Півовара: «Своїми діями в Криму Росія відкриває ящик Пандори, і, перш за все, для себе. Це і внутрішні проблеми у вигляді постійно детонуючого Північного Кавказу, це й не закрите питання Курил. І хто знає, чи не використовує в майбутньому Китай російське ноу-хау по захисту російськомовного населення, який цілком може вирішити захистити китайскомовне населення в Сибіру і на Далекому Сході, бо його вже і зараз там чимало.

У соціальних мережах гуляє такий жарт: «Навіть Гітлеру в 45 -му не могло приснитися, що Німеччина буде вмовляти Росію не нападати на Україну». Думаю, що з того, що відбувається потрібно зробити свої висновки і білорусам. Зараз в Росії панують настрої, які іноді виливаються в химерні форми. Ось лише деякі заголовки одного з російських інформагентств: «У Білорусії відкривається перший бар, який дискримінує російськомовних», «Уряд Білорусії розглядає законопроект про знищення російськомовної топоніміки».

Мілітаристські настрої дуже заразні. Звичайно, не всі росіяни хочуть війни. Є й ті, хто виходить на акції протесту. Але плакати «Ні війні!» зараз в Росії поза законом, за такі гасла виносяться адміністративні вироки. Так і виходить на такі акції не більше сотні осіб.

абагато більше людей збирає концерт біля стін Кремля під девізом «За приєднання Криму».

Джерело: Новости Белоруси, Еспресо.tv